News
2019/05/22
Spotkanie przedstawicieli i założycieli Izby

W dniu 20 maja w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli i założycieli Polskiej Izby Gospodarczej Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele przedsiębiorstw zrzeszonych w strukturach Izby, a także prof. dr hab. Witold Modzelewski. Profesor jest jednym z najbardziej znanych specjalistów w dziedzinie podatków i prawa podatkowego. W latach 1992 – 1996 pełnił funkcje wiceministra finansów i był odpowiedzialny za przebudowę polskiego systemu podatkowego a także wprowadzenie podatków: od towarów i usług oraz akcyzowego.

Spotkanie przebiegło w rzeczowej atmosferze opatrzonej wieloma dyskusjami na bieżące tematy związane z branżą bukmacherską. Członkowie izby przedstawili także swoje opinie dotyczące kwestii podatkowych, problemów w kontaktach z regulatorem w zakresie zmian regulaminów, jak również trudności wynikających z mnogiej interpretacji przepisów związanych z udostępnianiem firmom bukmacherskich informacji o rozgrywkach sportowych przez organizacje i związki sportowe w Polsce.

Ponadto na spotkaniu poruszono wiele tematów związanych z celami statutowymi Izby. W obecności prof. Witolda Modzelewskiego nakreślono również plan działań Izby w celu wypracowania rozwiązań dla problemów poruszonych w trakcie spotkania.